Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

Експерт-психолог Київського НДІСЕ Юрій Ірхін розповів про зміну криміногенної ситуації в літній період

Кліматичні умови можуть стати причиною зміни поведінки людини, дратівливості, підвищення артеріального тиску, виникнення сонливості та зниження пильності. Більшість із нас не помічають, але навіть незначні зміни в атмосфері впливають на організм людини.

Завідувач відділом психологічних досліджень Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Юрій Ірхін розповів, що найсприятливішими для зростання рівня злочинності, вважаються весняний травень та літній серпень місяці. Традиційно, в ці періоди громадяни збираються відпочивати та забувають про підвищену небезпеку. Люди їдуть у відпустку і залишають свої оселі без нагляду на тривалий час, це призводить до значного зростання кількості квартирних крадіжок.

Крім того, аналіз криміногенної ситуації останніх десятиріч свідчить про те, що під час дебюту ранньої весни збільшується кількість вуличних бійок із застосуванням холодної зброї, крадіжок, побутових злочинів та інших правопорушень. Не залежать від кліматичних умов та пори року лише тяжкі злочини, які правопорушники вчиняють абсолютно свідомо.

Можливо вам буде цікаво: