Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

Експерт КНДІСЕ взяв участь у зустрічі робочої групи з розслідування пожежі та вибухів Європейської мережі судово-експертних установ ENFSI

Завідувач відділу досліджень з питань безпеки життєдіяльності, пожежно-технічних та електротехнічних досліджень лабораторії інженерно-технічних видів досліджень КНДІСЕ Олександр Шмерего взяв участь у зустрічі робочої групи з розслідування пожежі та вибухів Європейської мережі судово-експертних установ ENFSI.

Захід відбувся в столиці Естонської Республіки, місті Таллінн, за участі понад 50 представників провідних експертних установ країн Європейського Союзу.

Впродовж чотирьох робочих днів учасники працювали в групах розділених на підкомітети відповідно до вузькопрофільних напрямків, а саме: місце пожежі та інтенсифікатори горіння.

На спільних пленарних засіданнях було розглянуто доповіді щодо опрацювання місця пожежі за допомогою УФ випромінювання; слідів аварійних режимів роботи електрообладнання, пов’язаних з пожежею; наявності застосованого палива в якості інтенсифікатора горіння; дослідження пожежного сміття тощо.

Окремою темою під час роботи було розглянуто карту дій на місці пожежі. Програма розроблена для першого спеціаліста в галузі дослідження, який прибуває до місця пожежі, але її вміст також може використовуватися іншими експертами, щоб визначити необхідне розташування, оцінити, як далі буде проводитися розслідування пожежі. Дане питання є особливо актуальним зважаючи на те, що під час розслідування перший спеціаліст відповідає за початкові заходи.

Загалом, зустріч сприяла обміну досвідом фахівців та налагодженню міжнародної комунікації в галузі розслідування та дослідження пожежі й вибухів.

Можливо вам буде цікаво: