Експерт КНДІСЕ Лариса Олійник взяла участь у вебінарі Управління ООН з наркотиків і злочинності

30 вересня 2021 року в онлайн-форматі відбувся вебінар, організатором якого виступило Управління ООН з наркотиків і злочинності. Представником КНДІСЕ на заході була Лариса Олійник, старший судовий експерт відділу досліджень матеріалів, речовин та виробів.

Тема вебінару – “Протидія розповсюдженню наркотичних і психотропних засобів за допомогою кіберпростору”. Ця тема стала надзвичайно актуальною у наш час, адже організована злочинність, завдяки використанню сучасних інформаційних технологій, отримала можливість у надзвичайно стислі терміни налагодити збут наркотичних речовин.

Під час заходу учасникам вебінару надали детальну інформацію щодо каналів через які організована злочинність має можливість налагодити збут наркотиків. В першу чергу використовується так званий darknet (Onion-мережі), такі анонімні месенджери як Telegram, Signal, XMPP (Jabber). Також були розглянуті методи оплати, які дозволяють злочинцям зберігати анонімність. Це популярні останнім часом криптовалюти, такі як Bitcoin, Monero, Smart Cash.