Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

Експерт КНДІСЕ долучився до круглого столу щодо української кераміки

11 грудня 2023 року Київський університет імені Бориса Грінченка провів круглий стіл на тему «Метавсесвіт української кераміки: питання збереження, реконструкції, оцифрування, експонування в умовах інформаційних викликів». Партнером програми став Науково-дослідний інститут українознавства Міністерства освіти і науки України, Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України, Косівський інститут прикладного та декоративного мистецтва ЛНАМ, Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського та Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка».

Аліна Дяченко, судовий експерт відділу мистецтвознавчих досліджень лабораторії інженерно-транспортних, товарознавчих та спеціальних видів досліджень КНДІСЕ, виступила з доповіддю «Алгоритми дослідження предметів з кераміки», в якій розповіла як визначати стан об’єкта на час надходження на експертизу, як проводити візуальне дослідження (опис обʼєкту), як визначати ступінь забруднення та стан збереження кераміки.

Круглий стіл включав в себе три напрямки роботи:

  • – маркетинг, цифровізація та реконструкція, візуалізація і каталогізація втраченої кераміки відомих мистецьких центрів;
  • – атрибуція, експертиза й нові умови експонування фарфору, фаянсу, майоліки з урахуванням інформаційних викликів;
  • – автентичне українське гончарство: традиції й інновації в технологіях і дизайні.

Можливо вам буде цікаво: