Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

Директор КНДІСЕ Олександр Рувін виступив на засіданні круглого столу з питань реформування національного законодавства в світлі євроінтеграції України

25 травня на базі Міністерства юстиції України було проведено круглий стіл на тему «Реформування національного законодавства в світлі євроінтеграції України». Серед почесних спікерів заходу свої доповіді представили Міністр юстиції України Павло Петренко, директор КНДІСЕ Олександр Рувін, директор Інституту законодавства Верховної Ради України Олександр Копиленко, народні депутати України та провідні науковці.

Головною ідеєю заходу організатори визначили створення відкритого майданчику для обговорення стратегічних питань розвитку національного законодавства з урахуванням нових умов сучасного демократичного суспільства та руху України до європейських стандартів державного управління.

«Євроінтеграція – це не тільки відкриті кордони, а насамперед рух до європейських стандартів, зміна підходу і базових принципів на яких базується кожна держава. Єдиною і найвищою метою органів державної влади є людина її права і свободи. Міністерство юстиції за останні три роки зробило значний крок вперед з наближення до європейських стандартів життя. Ми пройшли великий шлях по виконанню надзвичайно амбітного плану імплементації українського законодавства для отримання українськими громадянами права безвізового режиму з ЄС. Було виконано понад 150 пунктів в різних сферах нормативного регулювання. На Міністерство Юстиції, зокрема, припало понад 50 зобов’язань, які було успішно реалізовано в рекордно стислі терміни і нині робота продовжується», – зазначив у вітальному слові Міністр юстиції України Павло Петренко і висловив подяку усім колегам, котрі долучились до проходження надзвичайно складного і успішного водночас шляху.

Під час виступів учасники обговорювали актуальні питання законодавства, приведення його у відповідність до Європейських стандартів з урахуванням менталітету та національних особливостей українського суспільства. За словами спікерів якісний та кількісний аспекти реформування законодавчої бази повинні знаходитися в рівноцінному балансі і призводити до практичних змін, які відчуватимуть громадяни нашої держави.

«Тема європейського досвіду є особливо актуальною в судово-експертній галузі, адже національна судова експертиза не може існувати ізольовано, поза межами співпраці з міжнародним товариством, – наголосив під час доповіді директор КНДІСЕ Олександр Рувін, – Україна зобов’язалася здійснити масштабні внутрішні перетворення, у тому числі провести необхідні реформи у сфері судової експертизи та криміналістики. Судово-експертна діяльність держав повинна відповідати національним принципам і міжнародним правовим і професійним стандартам. Це стратегічне завдання значною мірою залежить від консолідації зусиль з міжнародними колегами».

Директор КНДІСЕ Олександр Рувін під час виступу розповів про основні досягнення Інституту в галузі міжнародного співробітництва, а саме членство КНДІСЕ в Європейській мережі судово-експертних установ, ознайомив слухачів з основами роботи ENFSI, структурними підрозділами організації та окреслив ряд можливостей і розвитку співпраці з європейськими колегами.

В процесі заходу доповідачі також підіймали теми чіткого формулювання стандартів, терміни їх практичного застосування та визнання науковим співтовариством.

Загалом дискусія дала змогу обговорити актуальні питання інтеграції європейського досвіду судово-експертної діяльності для національних представництв, зрозуміти проблемні аспекти даного процесу та знайти можливі способи їх вирішення для майбутньої практичної реалізації.

Можливо вам буде цікаво: