language

День пам’яті Героїв Крут

29 січня минає 105-та річниця бою під Крутами. Саме в цей день 1918 року кілька сотень молодих студентів у нерівних умовах бою протистояли п’ятитисячному більшовицькому  війську. І попри перевагу сил ворога — українським захисникам вдалося зупинити російський наступ на кілька днів. Всі вони розуміли головне – Україна потребує їхнього захисту. Це було одне з найтрагічніших протистоянь у нашій історії, історії боротьби за незалежність України.

Ця битва стала легендарною та символізує патріотизм і самопожертву молоді в боротьбі за Українську Незалежність. Подвиг під Крутами став прикладом для багатьох наступних поколінь.

І тепер під час повномасштабного вторгнення росії молоді люди стали одними з перших, хто взяв до рук зброю, щоб захистити майбутнє рідної країни. Вони вступали до лав ЗСУ, часто не маючи бойового досвіду.

На початку березня 2022 року неподалік місця подвигу Героїв Крут знову відбулися бої захисників України з російськими окупантами. Запеклі бої тривали і в Мощуні, Ірпені, Макарові, де відважні українці, як і 105 років тому, протистояли ворогу і наразі продовжують давати гідну відсіч підступному ворогу на інших територіях України.

Цінуємо подвиг кожного. Вшановуємо пам’ять героїв, загиблих під Крутами. Пам’ятаємо тих, хто віддав своє життя в боротьбі за незалежну Україну. Шануємо наших захисників, хто сьогодні боронить Українську державу.

Слава Героям! Слава Україні!

Можливо вам буде цікаво: