Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

Делегація КНДІСЕ відвідала міжнародну науково-практичну конференцію присвячену 105-річчю ОНДІСЕ

Делегація Київського науково-дослідного інституту судових експертиз у складі директора КНДІСЕ Олександра Рувіна, заступника директора Наталії Нестор, завідувача відділу почеркознавчих досліджень Ірини Білоус та співробітника Лабораторії організації експертної діяльності Наталії Баюрко взяла участь у проведенні міжнародної науково-практичної конференції «Актуальні питання судово-експертної діяльності. Становлення – розвиток – здобутки».

Захід було організовано з нагоди відзначення 105 річниці заснування Одеського науково-дослідного інституту судових експертиз та Дня народження одного із засновників та першого керівника Одеського Кабінету науково-судової експертизи Миколи Прокоповича Макаренка.

Почесна дата підкреслює досвід та поважність української судово-експертної діяльності, адже з моменту створення у 1913-му році Кабінети науково-судової експертизи в містах Києві та Одесі на високому професійному рівні забезпечували потреби правосуддя й служили на благо істини.

У вітальному слові від імені Міністра Юстиції Павла Петренка, який було прочитано на початку відкриття урочистої частини йшлося: «Складний шлях від Кабінету до Інституту, труднощі та перешкоди, помилки та їх виправлення, розчарування та досягнення, падіння та відновлення – все це невід’ємні складові розвитку живого організму, яким є ОНДІСЕ. Головними аспектами вашої діяльності залишаються єдність у досягненні мети та встановленні істини для утвердження верховенства права у нашій державі. Нехай вашу установу завжди супроводжуються визнання, професійні успіхи та гідна вдячність тих, хто потребує ваших знань і майстерності».

Від імені колективу Київського науково-дослідного інституту судових експертиз колег з Одеського науково-дослідного інституту судових експертиз привітав директор КНДІСЕ Олександр Рувін. У вітальному слові очільник Київського НДІСЕ зазначив, що в умовах набуття злочинністю нових та особливо небезпечних форм, судова експертиза стає дедалі важливішим інструментом під час досудового розслідування та судового розгляду кримінальних проваджень, судового розгляду справ у рамках інших видів судочинства та становлення правосуддя в Україні загалом. У цьому аспекті особливо важливим є досвід попередніх поколінь.

«Одеський та Київський НДІСЕ було засновано 105-років тому й нині ми маємо чим пишатися. У нас спільні завдання щодо європейського розвитку судово-експертної діяльності, реалізації активної міжнародної співпраці, обміну досвідом та інформацією з провідними експертними установами світу, вдосконалення методичного й матеріально-технічного забезпечення. Узагальнення експертної практики свідчить про те, що судова експертиза на часі охоплює майже всі сфери життя людини. Робота судового експерта безпосередньо пов’язана з життям громадян. Як складова системи правосуддя, вона формує рівень почуття безпеки громадян, їх право на незалежну, кваліфіковану, орієнтовану на використання останніх досягнень науки й техніки судової експертизи», – зазначив Директор КНДІСЕ Олександр Рувін та побажав колегам ОНДІСЕ розвитку та процвітання.

Почесними гостями заходу виступили представники Міністерства юстиції України в особі директора Департаменту з питань правосуддя та національної безпеки Олександра Олійника та директора Департаменту з питань судової роботи та банкрутства Юрія Моісеєва.

«Судова експертиза в Україні має величезний потенціал. На сьогодні ми маємо значну кількість наукових робіт і методик, які беруться в роботу й успішно реалізовуються, на найвищому рівні проходять експертні наукові заходи. Напевно складно зустріти іншу спільноту, яка вкладає більше душі в діло, яке робить. Бажаю всім цікавої, плідної, наукової, фахової дискусії за результатами якої, впевнений, виникнуть нові ідеї – майбутня основа наукових розробок», – наголосив директор Департаменту з питань правосуддя та національної безпеки Олександр Олійник.

Міжнародна науково-практична конференція стала ще одним продуктивним майданчиком обміну думками, звірки теоретичних позицій і наукової роботи спеціалістів. Основні тематичні напрямки конференції включали:

  • загальнотеоретичні та історико-правові питання розвитку інституту судової експертизи;
  • правові аспекти формування та розвитку інституту судової експертизи;
  • питання взаємодії установ судових експертиз з судовими та правоохоронними органами;
  • кримінально-процесуальні аспекти функціонування інституту судової експертизи;
  • особливості законодавчого забезпечення участі судових експертів у кримінальному, цивільному, адміністративному та господарському судочинстві;
  • міжнародно-правові аспекти наукового та методичного забезпечення судово-експертної діяльності та взаємодії у сфері проведення судових експертиз тощо.

Захід сприяв активній розробці стратегій розвитку та модернізації судово-експертної діяльності, обміну досвідом та налагодженню комунікації між спеціалістами різних країн.

Директор Одеського науково-дослідного інституту судових експертиз Артем Ріпенко подякував учасникам за увагу до заходу й наголосив на важливості розвитку сучасних експертних знань, що формуються на базі вже наявної практики: «Якщо поставити питання яким сьогодні є ОНДІСЕ, то можна з упевненістю сказати, що за всі часи існування він зберіг автентичність духу. За 105 років змінилися покоління судових експертів, будівлі та обладнання, постійно удосконалювалися методики, але нині інститут є цілісним і тотожним сам собі. Важка праця вчителів та учнів поетапно передавала знання, які використовують сучасні покоління. Так вдалося зберегти цілісність та образ нашої установи».

Можливо вам буде цікаво: