04 червня 2024 року Центр безпекових досліджень (CENSS) у партнерстві з КНДІСЕ провів тренінг на тему «Обіг та володіння зброєю: європейський інтеграційний вимір». Захід проводився на базі КНДІСЕ в рамках проєкту «Підтримка України у протидії ризикам розповсюдження стрілецької зброї та легкого озброєння внаслідок агресивної війни росії».
Вадим Черниш, голова Керівної Ради Центру безпекових досліджень «CENSS», у вітальному слові подякував за партнерство, спільні проєкти та кваліфіковану працю співробітників КНДІСЕ.
З вітальними словами виступили також директор КНДІСЕ, Олександр Рувін, та заступник директора КНДІСЕ, Наталія Нестор. Вони відзначили необхідність посилення контролю за обігом зброї в Україні.
Україна залишається однією з небагатьох країн світу, де досі не врегульоване питання вогнепальної зброї для цивільних. Після 2014 року, коли почалося російське вторгнення в Україну, питання самозахисту активізувалося з новою силою. Злочинці і так мають доступ до зброї. Злочини, вчинені із застосуванням зареєстрованої зброї, буде значно легше розслідувати. Тому дані тренінги є дуже актуальними.
У тренінгу взяв участь Олександр Доложевський, заступник завідувача відділу вибухотехнічних досліджень та досліджень ракетної, артилерійської зброї лабораторії військових досліджень КНДІСЕ.
Під час заходу обговорювали: регулювання питань володіння та обігу стрілецької зброї та легкого озброєння в ЄС та Україні (національне законодавство, директиви ЄС, євроінтеграційні вимоги та ініціативи у сфері протидії незаконному обігу зброї); аспекти класифікації зброї за законодавством ЄС та України; міжнародний досвід державних реєстрів зброї та досвід Швейцарії у сфері володіння зброєю цивільними особами.