Повідомити про корупцію
Відео
uk
  • en
Історія
Акредитація
Керівництво
Вакансії
Криміналістичні
Інженерно-технічні
Економічні
Товарознавчі
Та інші види
Підготовка фахівців
Науково-дослідна діяльність
Методична діяльність
Сертифікація колісних транспортних засобів
Міжнародна діяльність
ТЕХНІЧНИЙ КОМІТЕТ 192 «СУДОВА ЕКСПЕРТИЗА»
Графік особистого прийому громадян керівництвом КНДІСЕ
Звіт про використання бюджетних коштів
Перелік відомостей, що становлять службову інформацію
Політики у сфері якості
Річний план закупівель
Електронні закупівлі PROZORRO
Повідомити про корупцію
EN
UK

З 11 по 15 листопада 2024 року судова експертка відділу міжнародного співробітництва та підготовки експертів лабораторії організації наукової, методичної діяльності, нормативного забезпечення, міжнародного співробітництва та підготовки експертів Олена Чернявська взяла участь у навчальному курсі «Торгівля людьми: трудова експлуатація», що проходив за підтримки CEPOL спільно з поліцейською академією Кіпру у місті Ларнака (Кіпр).

У заході взяли участь представники з 18 країн: Нідерландів, Франції, Німеччини, Швеції, Іспанії, Ірландії, Португалії, Фінляндії, Данії, Румунії, Литви, Польщі тощо.

У ході навчального курсу були обговорені актуальні теоретичні та практичні аспекти розслідування злочинів, пов’язаних з торгівлею людьми та представлені наступні теми для обговорення:
– міжвідомча співпраця у протидії трудовій експлуатації;
– роль та можливості Європолу у боротьбі з торгівлею людьми та протидії цим видам злочинів;
– ознаки успішного кримінального процесу при розслідуванні злочинів, пов’язаних з торгівлею людьми;
– застосування законодавства ЄС при боротьбі зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, а саме:  Директиви про санкції щодо роботодавців та Директиви про сезонних працівників;
– план дій щодо протидії торгівлі людьми;
– механізм запобігання трудової експлуатації на прикладі справи з українськими біженцями та інші.

Були також обговорені проблемні питання співпраці державних установ різних країн при розслідуванні злочинів, пов’язаних з торгівлею людьми, спричинені відмінностями у кримінальному процесуальному законодавстві. Учасники мали змогу практично застосувати набуті знання у формі воркшопів, зокрема із застосуванням платформи EUROPOL для обміну інформацією.

Наприкінці заходу учасники пройшли онлайн-тестування засвоєного матеріалу, а також мали нагоду обмінятися досвідом з колегами з різних країн, що є важливим фактором для розвитку судово-експертної діяльності в Україні.

Ми дякуємо організаторам за можливість взяти участь у цьому курсі. Це велика підтримка для нас і можливість ставати кращими!