language

9 березня Україна відзначає 209-й День народження Тараса Шевченка

Дев’ятого березня вся Україна відзначає річницю з дня народження великого сина України, нашого пророка Тараса Григоровича Шевченка.

Тарас Шевченко – національний символ українського народу, який пробудив українську душу та утвердив духовну основу народу для боротьби проти поневолення російською імперією. В особі Шевченка український народ ніби поєднав свої найкращі духовні сили і обрав його співцем своєї історичної слави і соціальної недолі, власних сподівань і прагнень.

Його сміливо можна назвати символом української нації, творчість якого присвячена боротьбі нашого народу за свободу та рівність і проти поневолення. Ворог за часів Тараса Шевченка у українців був той самий, з яким і сьогодні українські воїни мужньо ведуть боротьбу та захищають рідну землю.

Його слово звучить з новою силою і правдою до сьогодення, а творчість відображає біль українського народу у боротьбі за волю та гідність.

У вересні 2022 року українські військові звільнили Балаклію, що на Харківщині. Коли було знято російський плакат, під ним увесь час окупації був портрет Тараса Шевченка й уривок із поеми «Кавказ», у якому він засуджував війну російської імперії й возвеличував боротьбу народу за свободу:

Борітеся – поборете!

Вам Бог помагає!

За вас правда, за вас слава

І воля святая!

Нехай слова Тараса Шевченка завжди будуть для нас  мотивацією та натхненням на шляху до світлого майбутнього.

Слава Кобзареві!  Слава героям! Слава Україні!

Можливо вам буде цікаво: