Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

19-й Міжнародний симпозіум Інтерполу для керівників наукових криміналістичних установ: участь Київського НДІСЕ

Директор Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України Олександр Рувін та старший науковий співробітник відділу досліджень матеріалів, речовин та виробів Ганна Артамонова вперше представили Інститут на 19-му Міжнародному симпозіумі Інтерполу для керівників наукових криміналістичних установ.

Цей важливий форум, що проводиться кожні три роки, об’єднує керівників провідних експертних лабораторій світу для обговорення досягнень та перспектив розвитку криміналістичної науки.

Метою Міжнародного симпозіуму з криміналістики Інтерполу (IIFSS) є об’єднання зусиль учасників та створення форуму для сприяння:

  • презентація досягнень у розвитку наукових методів досліджень попередніх трьох років та аналіз майбутніх потреб криміналістики;
  • обмін інформацією, що сприятиме підвищенню рівня проведення криміналістичних видів досліджень;
  • обговорення проблемних питань, що виникають у фахівців під час проведення різних видів криміналістичних досліджень та спільний пошук шляхів їх вирішення;
  • обмін та об’єднання ідей для подальшого прогресу.

Інтерпол визнає та наголошує, що координація зусиль є нормою та потребою сьогодення, адже криміналістична наука динамічно розвивається і досягнення наукових методів криміналістичних видів досліджень відбуваються постійно. Це питання є особливо актуальним зважаючи на широкий спектр наукових дисциплін, що застосовуються у роботі експертів-криміналістів.

Робота учасників була організована у форматі пленарних засідань та представлення тематичних постерних сесій.

Очільник Київського НДІСЕ Олександр Рувін представив загальну роботу Інституту та детальніше зупинився на процесі проведення дослідження артилерійської та ракетної зброї, проведенні військових видів досліджень та вибухотехнічних дослідженнях.

Старший науковий співробітник відділу досліджень матеріалів, речовин та виробів Ганна Артамонова розповіла про технічну експертизу матеріалів документів.

Найбільший інтерес до наукових доповідей учасників Київського НДІСЕ виник у представників експертних установ США, Китаю та Бельгії. Під час розмови іноземні колеги також розповіли про подібні види досліджень та їх методику проведення на базі власних відомств.

Традиційно загальний порядок денний містив наступні тематичні блоки:

  • Хімічна криміналістика, дослідження матеріалів, речовин та виробів;
  • Дослідження наркотичних та токсикологічних речовин;
  • Електронні докази, дослідження аудіозаписів та комп’ютерна криміналістика;
  • Ідентифікаційні та трасологічні дослідження.

Особливу увагу було приділено питанню глобальній загрозі торгівлі людьми та розгляду криміналістичних аспектів розслідування відповідних конкретних випадків.

Можливо вам буде цікаво: