Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

​У Київському НДІСЕ провели засідання секції військової експертизи

Відповідно до плану роботи науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи у Київському науково-дослідному інституті судових експертиз відбулося засідання секції військової експертизи.

До участі у заході було запрошено представників науково-дослідних інститутів судової експертизи Міністерства юстиції України, Збройних Сил України та Державної прикордонної служби України.

У вітальному слові голова секції, Директор Київського Науково-дослідного інституту судових експертиз Олександр Рувін зазначив, що сьогодні нашим основним завданням є удосконалення правових інститутів захисту прав людини. Євроінтеграційне прагнення України зобов’язує її значно посилити роль правосуддя, ефективність якого, залежить, зокрема, й від належного механізму доказування.

«Розвиток військової судової експертизи як інституту доказового і процесуального права та належне експертне забезпечення правосуддя на загальнодержавному рівні не може відбуватися без наукових дискусій і проведення відповідних наукових розробок. Саме тому в процесі обміну думками під час засідання секції, виважене обговорення переваг і недоліків різних точок зору, можна виробити оптимальні варіанти вдосконалення судово-експертної діяльності, її практичного використання, теорії, методології та науково-методичного забезпечення», – зазначив Олександр Рувін.

На порядок денний було винесено розгляд стану виконання науково-дослідних робіт внесених до тематичного плану Міністерства юстиції України на 2017 рік, обговорення пропозицій щодо загальних освітньо-кваліфікаційних вимог для набуття кваліфікації судового експерта за відповідними спеціальностями та інші організаційні питання. Також, в процесі засідання, учасники розглянули та затвердили план роботи військової секції на 2018 рік.

Нині важко переоцінити значення спеціальних знань судових експертів, наукових методик та сучасних технічних засобів у становленні правосуддя, комплексному дослідженні різних подій. Загалом, проведення військових експертиз пов’язані з розслідуванням ключових резонансних справ держави і мають високе суспільне значення.

Можливо вам буде цікаво: