Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

​Експерти Київського НДІ судових експертиз відвідали Банкнотно-монетний двір Національного банку України

В рамках засідання секції НКМР з питань судово-технічної експертизи документів експерти Київського науково-дослідного інституту судових експертиз відвідали Банкнотно-монетний двір Національного банку України.

Монетний двір було введено в експлуатацію в 1998 році, що ознаменувало створення в Україні завершеного циклу з виробництва національної валюти. Експерти КНДІСЕ побачили колекції пам’ятних монет із дорогоцінних і недорогоцінних металів, державні і відомчі нагороди та нагрудні знаки, сувенірну продукцію, дізналися про особливості виготовлення різних видів цінних паперів.

Особливо актуальною стала тема засобів захисту банкнот та цінних паперів. В рамках проведення технічної експертизи документів експерти досліджують способи їх виготовлення, наявність змін і способу їх внесення, слабковидимих чи невидимих текстів та ідентифікації знарядь і матеріалів, які використовували для виготовлення документа чи внесення змін до його змісту тощо.

Об’єктом дослідження СТЕД може бути як документ у цілому (наприклад, при встановленні способу його виготовлення, ідентифікації цілого за його частинами тощо), так і його окремі елементи: реквізити, матеріали (під реквізитом розуміють сукупність елементів і встановлених умов оформлення тих чи інших документів, відсутність чи порушення яких позбавляє документ юридичної сили).

Експерти КНДІСЕ та учасники секції НКМР з питань судово-технічної експертизи документів мали змогу обговорити з представниками Банкнотно-монетного двору питання забезпечення належної якості банкнотної та нагородної продукції, відповідності її необхідним параметрам та інші важливі питання.

Можливо вам буде цікаво: