Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

​Експерт-психолог КНДІСЕ Юрій Ірхін допоміг журналістам проаналізувати поведінку затриманих у столиці грабіжників

Завідувач відділу психологічних досліджень Київського НДІСЕ Юрій Ірхін допоміг журналістам проаналізувати поведінку групи грабіжників, яких нещодавно затримали у столиці. Із запитом до експерта звернулися представники телестудії Міністерства внутрішній справ України.

Провідний експерт-психолог КНДІСЕ проаналізував поведінку затриманих громадян, розповів за якими ознаками можна визначити їх навички володіння зброєю та власне ролі, які грабіжники розподіляли між собою.

За словами експерта затримані громадяни діяли впевнено й обережно, про це свідчать невербальні деталі. До події вони готувались і тренувалися на рівні гри.

«Фізично-поведінково в даній ситуації правопорушники поводилися не достатньо сміливо, однак рішучість і впевненість свідчила про особистісну сміливість. Це хлопці, які стали правопорушниками не сьогодні, а давно прийняли прийняли для себе рішення, що можуть вчинити подібні дії. Те, що вони роблять, яскраво відображує їхній рівень підготовки», – зазначив спеціаліст Юрій Ірхін.

Нагадаємо, що індивідуально-психологічні особливості, риси характеру, провідні якості особистості, а також мотивотвірні чинники психічного життя і поведінки людини, емоційні реакції та стани експерти Київського НДІСЕ аналізують під час проведення судово-психологічної експертизи.

При проведені судових психологічних експертиз використовуються загальновідомі в науковій практиці психологічні методики та їх авторські модифікації, що пройшли апробацію та відбираються з урахуванням специфіки судових експертних досліджень і конкретних питань, поставлених перед психологічною експертизою.

Можливо вам буде цікаво: