Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

Пошук
Close this search box.

​26 квітня 1986. Пам’ятаємо… 33-тя річниця Чорнобильської катастрофи

Цього дня у 1986 році сталася одна з найбільших техногенно-екологічних катастроф сучасності – аварія на Чорнобильській атомній електростанції. Подія, що без перебільшення сколихнула увесь світ, забрала життя сотень людей і досі болить спогадами.

Ліквідатори аварії, добровольці та активісти здійснили героїчні вчинки для того, щоб врятувати людство. Щороку 26 квітня згадується та вшановується пам’ять тих, хто загинув у цій нерівній боротьбі, їхня мужність, сила та відвага.

Сотні громадян покладають квіти та вінки на знак пам’яті про героїв-ліквідаторів, які першими безстрашно кинулись у бій з невидимою і маловідомою загрозою людству. Крім чоловіків на службу було взято багато жінок: кухарки, медики, дозиметристи. Зупинити активне виверження радіоактивних речовин зі зруйнованого реактора вдалося лише ціною масового опромінення тисяч громадян. Їх робота межувала зі смертельною небезпекою.

Люди мають здатність повторювати помилки, як тільки про них забувають. Чорнобильську трагедію забути неможливо і сучасний світ повинен зробити все від нас залежне, аби це ніколи більше не повторилося. Колектив київського науково-дослідного інституту судових експертиз разом з українським суспільством, світовою спільнотою вшановує пам’ять героїв.

Можливо вам буде цікаво: