Київський науково-дослідний інститут судових експертиз
03057, м. Київ, вул. Смоленська, 6
Телефон:(044) 200-29-10
Для ЗМІ:[email protected]

Зустріч представників КНДІСЕ та Проекту ЄС «Дія-ЄС: заходи ЄС з питань протидії наркотикам та організованій злочинності»

08 грудня 2017

Керівництво Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, а також фахівці відділу досліджень матеріалів, речовин та виробів провели робочу зустріч із представниками Проекту Європейського Союзу «Дія-ЄС: заходи ЄС з питань протидії наркотикам та організованій злочинності, інтенсивне співробітництво та нарощування потенціалу для боротьби з організованою злочинністю у сфері наркоторгівлі вздовж героїнового маршруту».

За останні два десятиліття Європейський Союз та країни-учасники розробили чіткий план дій у боротьбі з наркотиками, який закріплено у відповідній Стратегії 2020. За структурним змістом вона включає координацію дій, міжнародне співробітництво, дослідження та моніторинг змін, оцінку результатів.

В рамках нового проекту ЄС «EU Action against Drugs and Organized Crime» Україна визначена як одна з пріоритетних країн для співпраці, в якій на постійній основі працюватиме Регіональний координатор Проекту.

Регіональний координатор Проекту в Україні Хосе Мануель Колодрас Лозано відвідав Київський науково-дослідний інститут судових експертиз аби обговорити з директором Олександром Рувіним можливість співпраці в рамках Проекту. Київський НДІСЕ виступає незалежною базою проведення досліджень за понад 95 напрямками і має понад 100-річний досвід проведення профільних видів досліджень. Щорічно спеціалісти КНДІСЕ проводять велику кількість експертиз наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів, вирішують ряд питань, які не реалізує жодна інша установа нашої держави, зокрема, дослідження обладнання нелегальних лабораторій, які виготовляють наркотики.

Регіональний координатор Проекту Хосе Мануель Колодрас Лозано зазначив, що загалом діяльність Проекту охоплює більш ніж 30 країн, через які проходить так званий «героїновий маршрут», який бере свій початок з Афганістану, далі проходить через Пакистан та Іран. До числа країн та регіонів, із якими співпрацюватиме Проект, входять: Афганістан, Іран, Пакистан, Казахстан, Киргизстан, Узбекистан, Туркменістан, Таджикистан, Вірменія, Азербайджан, Білорусь, Грузія, Молдова, Україна, Росія, Туреччина, Кенія, Бурунді, Коморські Острови, Ефіопія, Мадагаскар, Руанда, Південна Африка, Уганда, Маврикій, Сейшельські острови, Замбія, Мозамбік та Танзанія.

Проект ЄС «EU Action against Drugs and Organized Crime» має на меті підвищити в країнах – учасницях проекту ефективність та оперативність співпраці органів, відповідальних за протидію торгівлі наркотиками та організованій злочинності. З цією метою передбачається тісне співробітництво з відповідними установами України, а саме Служби безпеки України, Міністерством внутрішніх справ, Генеральною прокуратурою України, Міністерством юстиції України, Міністерством охорони здоров'я тощо.


Київський науково-дослідний інституту судових експертиз

Директор: Рувін Олександр Григорович

Поштова адреса: 03057, м. Київ, вул. Смоленська, 6

Kyiv Research Institute of Forensic Expertise

Director: Ruvin Oleksandr

Mailling address: 03057, City of Kyiv Smolenska Street, 6