Київський науково-дослідний інститут судових експертиз
03057, м. Київ, вул. Смоленська, 6
Телефон:(044) 200-29-10
Для ЗМІ:[email protected]

​Зустріч представників КНДІСЕ та координаторами проектів ЄС з питань протидії наркотикам та організованої злочинності

08 грудня 2017

Керівництво Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, а також фахівці відділу досліджень матеріалів, речовин та виробів провели робочу зустріч із координаторами заходів Європейського Союзу з питань протидії наркотикам та організованій злочинності.

За останні два десятиліття Європейський Союз та країни-учасники розробили чіткий план дій у боротьбі з наркотиками, який закріплено у відповідній Стратегії 2020. За структурним змістом вона включає координацію дій, міжнародне співробітництво, дослідження та моніторинг змін, оцінку результатів.

В рамках нового проекту «EU Action Drugs and Organized Crime» Україна визначена як одна з ключових країн для співпраці та додаткової діяльності регіонального центру загальної координації дій.

Регіональний координатор Хосе Мануель Колодрас Лозано відвідав Київський науково-дослідний інститут судових експертиз аби обговорити з директором Олександром Рувіним можливість співпраці в рамках проект. Київський НДІСЕ виступає незалежною базою проведення досліджень за понад 95 напрямками і має понад 100-річний досвід проведення профільних видів досліджень. Щорічно спеціалісти КНДІСЕ проводять велику кількість експертиз наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів, вирішують ряд питань, які не реалізує жодна інша установа нашої держави, зокрема, дослідження обладнання нелегальних лабораторій, які виготовляють наркотики.

Організатор проекту Хосе Мануель Колодрас Лозано зазначив, що загалом до спільної діяльності буде залучено більш ніж 30 країн, через які проходять так звані «маршрути героїну», основними пунктами постачання якого є Афганістан, Пакистан та Іран. До числа країн та регіонів, що представляють інтерес, входять: Афганістан, Іран, Пакистан, Казахстан, Киргизстан, Узбекистан, Туркменістан, Таджикистан, Вірменія, Азербайджан, Білорусь, Грузія, Росія, Молдова, Україна, Балкани, Туреччина, Перська затока, Індія, Шрі-Ланка, Кенія, Бурунді, Коморські Острови, Ефіопія, Мадагаскар, Руанда, Південна Африка, Уганда, Маврикій, Сейшельські острови, Замбія, Мозамбік та Танзанія.

Проект «EU Action Drugs and Organized Crime» має на меті підвищити в країнах – учасницях проекту ефективність та оперативність співпраці органів, відповідальних за розслідування торгівлі наркотиками та організованої злочинності, пов'язаних з нею. З цією метою передбачається тісне співробітництво з відповідними установами України, а саме Служби безпеки України, Міністерством внутрішніх справ, Генеральною прокуратурою України, Міністерством юстиції України, Міністерством охорони здоров'я тощо.


Київський науково-дослідний інституту судових експертиз

Директор: Рувін Олександр Григорович

Поштова адреса: 03057, м. Київ, вул. Смоленська, 6

Kyiv Research Institute of Forensic Expertise

Director: Ruvin Oleksandr

Mailling address: 03057, City of Kyiv Smolenska Street, 6