Київський науково-дослідний інститут судових експертиз
03057, м. Київ, вул. Смоленська, 6
Телефон:(044) 200-29-10
Для ЗМІ:[email protected]

В Будапешті за участі представників Київського НДІСЕ відбулось засідання робочої групи Європейської мережі судово-експертних установ (ENFSI) з судового мовлення та аудіоаналізу (FSAAWG)

18 вересня 2019

Європейська мережа судово-експертних установ (The European Network of Forensic Science Institutes - ENFSI) вже традиційно провела засідання робочої групи з судового мовлення та аудіоаналізу (FSAAWG 2019).

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз Міністерства юстиції України на заході представив старший судовий експерт відділу фоноскопічних, комп’ютерно-технічних та телекомунікаційних досліджень Владислав Смірнов.

Робоча група ENFSI з судового мовлення та аудіоаналізу була створена у вересні 2009 року і нині провела 21-ше засідання. Її учасниками є представники експертних лабораторій з понад 20 країн світу (Австрія, Бельгія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Україна, Нідерланди, Польща та ін.).

Щорічно експерти провідних європейських експертних установ збираються разом для обговорення актуальних питань дослідження відео-, звукозаписів. Діяльність учасників спрямована на розв'язання проблемних питань напрямку, обмін інформацією та досвідом експертів, підтримка з технічних питань, сприяння забезпечення якості, настановам найкращої практики, майстерності тестування, спільні вправи та навчальні майстерні.

В рамках 21-го засідання велику увагу було присвячено обговоренню актуальних проблем застосування автоматичних систем розпізнавання голосу та впливу умов акустичної якості на автоматичне розпізнавання голосу мовця.

Спікери доповідали про власний досвід первинного виявлення аудіо підробок з використанням кроскореляції, виявлення та локалізацію підробок при копіюванні шляхом часткового аудіопорівняння.

Окремі доповіді було присвячено аналізу роботи звукозаписувальних додатків, що встановлені на мобільних телефонах з операційною системою андроїд, а також принципи класифікації методів підтвердження безперервності аудіозапису.

Після повернення отриманий досвід та корисну інформацію учасники передаватимуть та впроваджуватимуть на місцях. Київський науково-дослідний інститут судових експертиз продовжить розвиток міжнародного співробітництва, зокрема, як учасники робочих груп Європейської мережі судово-експертних установ (ENFSI).Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Директор: Рувін Олександр Григорович

Поштова адреса: 03057, м. Київ, вул. Смоленська, 6

Kyiv Research Institute of Forensic Expertise

Director: Ruvin Oleksandr

Mailling address: 03057, City of Kyiv Smolenska Street, 6