Київський науково-дослідний інститут судових експертиз
03057, м. Київ, вул. Смоленська, 6
Телефон:(044) 200-29-10
Для ЗМІ:[email protected]

Участь Київського НДІСЕ в програмі «CEPOL Exchange Programme 2019»: Україна – Латвія

27 вересня 2019

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз Міністерства юстиції України продовжує реалізацію обміну досвіду експертів у рамках програми «CEPOL Exchange Programme 2019».

Черговим етапом проєкту став візит до Київського НДІСЕ колеги з відділу судових експертиз Національної поліції Латвії Дайни Блажевіци. Її напарницею в рамках обміну від української сторони була завідувач сектору лінгвістичних досліджень писемного мовлення КНДІСЕ Світлана Долинківська.

«CEPOL Exchange Programme 2019» має на меті обмін досвідом експертів з різних країн світу, ознайомлення з роботою установ учасників проєкту, вивчення законодавчої бази та методів досліджень, спільної наукової діяльності.

У Київському науково-дослідному інституті судових експертиз колега з Латвії Дайна Блажевіца перебувала впродовж п’яти робочих днів і за цей час мала можливість попрацювати з експертами лабораторії криміналістичних видів досліджень, зокрема, експертами-лінгвістами та фахівцями відділу фоноскопічних, комп’ютерно-технічних та телекомунікаційних досліджень.

Окрему увагу було приділено ознайомленню з процесом проведення у КНДІСЕ комплексних психолого-лінгвістичних досліджень та використанню поліграфа.

Під час зустрічі з директором КНДІСЕ Олександром Рувіним було обговорено питання можливого майбутнього співробітництва, організації спільних наукових заходів та проведення експертиз. Як наголосив у розмові Олександр Рувін, роль міжнародного співробітництва в галузі судової експертизи з кожним днем неухильно зростає і вимагає від нас більших зусиль у її реалізації та розширенні.

«Ми змогли пройтися всіма відділами лабораторії, показати власну роботу і почути про роботу відділу судових експертиз Національної поліції Латвії», - зазначила завідувач сектору лінгвістичних досліджень писемного мовлення КНДІСЕ Світлана Долинківська.

«Мої колеги, які були у вас раніше розповідали, що в Київському НДІСЕ є досвідчені експерти в яких можна чомусь повчитися. Дійсно наша робота і спілкування були дуже корисними. Звернули увагу на міжмовну інтерференцію – ми її досі не вивчали, хоча це актуальна тема, в нашій країні також використовуються дві мови», - розповіла експерт Національної поліції Латвії Дайна Блажевіца й додала, що навіть порівняння методів роботи дозволяє оптимізувати процес проведення експертиз.

«У ваших співробітників потужна наукова база, ми заходили до відділів і там відчувалась велика стабільна основа та пошук шляхів її постійного розвитку. Ми не займаємося наукою, лише виконуємо експертизи, але навіть у цьому аспекті був цікавий досвід», - підсумувала Дайна Блажевіца.

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Директор: Рувін Олександр Григорович

Поштова адреса: 03057, м. Київ, вул. Смоленська, 6

Kyiv Research Institute of Forensic Expertise

Director: Ruvin Oleksandr

Mailling address: 03057, City of Kyiv Smolenska Street, 6