Київський науково-дослідний інститут судових експертиз
03057, м. Київ, вул. Смоленська, 6
Телефон:(044) 200-29-10
Для ЗМІ:[email protected]

​У КНДІСЕ провели конференцію «Нові технології по вилученню, відновленню та аналізу цифрової інформації для потреб оперативної, розшукової діяльності та експертизи»

14 травня 2018

У Київському науково-дослідному інституті судових експертиз Міністерства юстиції України відбулась міжнародна науково-практична конференція присвячена новим технологіям по вилученню, відновленню та аналізу цифрової інформації для потреб оперативної, розшукової діяльності та експертизи.

Метою проведення конференції було ознайомлення учасників конференції з новітніми можливостями апаратних і програмних продуктів для отримання, обробки, використання та аналізу цифрових даних при проведенні оперативних, слідчих та експертних заходів.

Захід зібрав понад 70 учасників, серед яких були представники науково-дослідних установ Міністерства юстиції України, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби, провідні спеціалісти в області роботи з даними з електронними пристроями, а також інші фахівці, які працюють з вилученням, пошуком та аналізом інформації.

З візитом до КНДІСЕ прибули представники компаній «SoftiCo» (Україна), «Guidance Software (OpenTex)» (США), «Prime Consulting & Technologies» (Данія) та асоціації «Ліга Інформаційних Технологій» (Україна). Гості представили слухачам огляд останніх продуктів Tableau та Tableau TX1 Imager, провели презентацію EnCase Mobile Investigator та найновіших функцій EnCase Session – EnCase V8. Також учасники семінару мали можливість ознайомитися та зрозуміти нові можливості застосування програмного комплексу Ultimate Forensics.

Директор КНДІСЕ Олександр Рувін зазначив, комп’ютерна експертиза на даний час є одним з ефективних способом доказу, коли злочин або правопорушення було здійснено з використанням комп’ютерних засобів, цифрового обладнання або інформаційних даних.

Завідувач відділу фоноскопічних, комп’ютерно-технічних та телекомунікаційних досліджень КНДІСЕ Євген Тимко під час свого виступу схарактеризував сучасний стан та перспективи розвитку комп’ютерно-технічної експертизи в Україні.
Експертиза дозволяє виявити суттєві ознаки злочину (інциденту) і сформувати цілісну доказову базу шляхом дослідження інформації, яка знаходиться на комп’ютері в електронних накопичувачах (CD, DVD, USB накопичувачів та ін), разом з цим, проводиться відновлення та аналіз видалених даних з накопичувачів інформації, та інше. У процесі дослідження незалежним експертом виявляється й аналізується інформація для подальшої оцінки отриманих даних і підготовки експертного висновку.

Загалом, семінар сприяв налагодженню міжвідомчої комунікації між спеціалістами, вивченню можливостей сучасних технологій та спільному пошуку шляхів вирішення проблемних питань, які виникають в процесі вилучення, відновлення та аналізу цифрової інформації.

По завершенню конференції, всі слухачі отримали іменні сертифікати учасників заходу.

ПЕРЕГЛЯНУТИ ФОТОЗВІТ КОНФЕРЕНЦІЇ --