Київський науково-дослідний інститут судових експертиз
03057, м. Київ, вул. Смоленська, 6
Телефон:(044) 200-29-10
Для ЗМІ:[email protected]

Створення технічного комітету «Судова експертиза»

11 травня 2018

Відповідно до наказу Національного органу стандартизації ДП «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» № 125 від 7 травня 2018 року, за ініціативою Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, в Україні створено технічний комітет «Судова експертиза» з реєстраційним номером 192.

Сфера діяльності ТК «Судова експертиза» – стандартизація у сфері судових експертиз, вона відповідає сфері діяльності європейського стандарту ISO/TC 272 та CEN/TC 419 та враховує принцип дзеркальності створення національних ТК. Новизна діяльності створюваного ТК «Судова експертиза» обумовлена тим, що в Україні в визначеній сфері діяльності не має ТК та відсутні національні стандарти.

Головою технічного комітету було призначено Олександра Рувіна, директора Київського науково-дослідного інституту судових експертиз. Крім того, Київський НДІСЕ уповноважений здійснювати функції секретаріату ТК.

Метою створення технічного комітету «Судова експертиза» є розроблення національних стандартів, у тому числі, гармонізованих з міжнародними стандартами у сфері судових експертиз, які сприятимуть організаційному та методичному забезпеченню у сфері судових експертиз.

Питання стандартизації судової експертизи та судово-експертної діяльності забезпечення правосуддя є вкрай важливими й актуальними, особливо в рамках проведення спільної міжнародної судово-експертної діяльності.

Поштовхом для поглиблення міжнародної співпраці у сфері судової експертизи та подальшого планування розробки стандартів судової науки стала спільна робота експертів КНДІСЕ та іноземних колег, щодо розслідування низки резонансних подій, а саме: розслідування подій катастрофи рейсового пасажирського літака «Boeing 777-200ER» авіакомпанії «Malaysia Airlines», що виконував плановий рейс «MH17» та був збитий зенітним ракетним комплексом, комплексні криміналістичні експертизи пов’язані з військовими діями на Сході України, збройної агресії проти нашої держави, злочинів проти основ національної безпеки, територіальної цілісності України та підтримку сепаратистських дій тощо.

Невідповідність у питаннях стандартизації судово-експертної діяльності створює труднощі під час співпраці українських й іноземних колег.

Серед основних завдань ТК «Судова експертиза» є розроблення національних стандартів, у тому числі гармонізованих з міжнародними, що сприятиме єдиному підходу в роботі з речовими доказами, проведенні судових експертиз, єдності вимірювань, технічної та інформаційної сумісності, порівнянності результатів судово-експертних досліджень, проведення робіт з уніфікації в галузі судово-експертної діяльності, тощо.

Передбачається, що національні стандарти стосуватимуться термінології, вимог до витратних матеріалів, використовуваних при зборі, збереженні та обробці матеріалів для судових експертиз, аналізу та вивчення матеріалу, його визнання, запису, відновлення, транспортування та зберігання, звітності тощо.

Таким чином, у загальному масштабі, створення технічного комітету «Судова експертиза» сприятиме: підвищенню надійності судових доказів; встановленню узгоджених методів роботи, які полегшують експертним лабораторіям різних юрисдикцій працювати спільно в розслідуванні транскордонної злочинності; наданню експертним лабораторіям різних юрисдикцій підтримки в разі катастрофічної події, коли вичерпуються можливості даної юрисдикції; розширенню обміну результатами експертних досліджень, інформацією, включаючи спільне використання баз даних та ін.Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Директор: Рувін Олександр Григорович

Поштова адреса: 03057, м. Київ, вул. Смоленська, 6

Kyiv Research Institute of Forensic Expertise

Director: Ruvin Oleksandr

Mailling address: 03057, City of Kyiv Smolenska Street, 6