Київський науково-дослідний інститут судових експертиз
03057, м. Київ, вул. Смоленська, 6
Телефон:(044) 200-29-10
Для ЗМІ:[email protected]

Сторінками історії Київського науково-дослідного інституту судових експертиз

09 січня 2019

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз Міністерства юстиції України – одна з найстаріших державних експертних установ України. Він був створений 4 липня 1913 року, як Кабінет науково-судової експертизи при прокурорі Київської судової палати, а у 2018 році відзначив 105-ту річницю існування.

У далекому 1913-му році досвід першого керівника Кабінету науково-судової експертизи при прокурорі Київської судової палати Сергія Михайловича Потапова привів до переконання, що лише наукові методи розслідування можуть вирішити проблему встановлення істини по кримінальних справах.

Працюючи помічником керівника Кабінету Василь Іванович Фаворський почав використовувати нові методи дослідження.

В одній із кримінальних справ при проведенні дослідження підпису, який був витравлений, документ, що досліджувався, був підданий дії чистих ультрафіолетових променів. Під впливом їх дії підпис легко читався навіть неозброєним оком. Проведена фотозйомка в ультрафіолетових променях дала настільки чіткі зображення знищених деталей на документі, що стало можливим провести вивчення деталей почерку знищеного підпису.

У 50-ті та 60-ті роки в Інституті ведеться розробка високочутливих фізичних і хімічних методів дослідження речових доказів з метою визначення природи речовин, їх загальної групової належності та єдиного джерела походження, методик порівняльного аналізу лікарських сполук, зразків ґрунтів тощо, а також визначення слідів пострілу з близької відстані.

Видатні вчені-фахівці Київського науково-дослідного інституту судових експертиз започаткували високі стандарти роботи, стали першопрохідцями вітчизняної криміналістики, задали правильний напрямок нових пошуків і звершень.

За весь час свого існування в Інституті працювало багато видатних особистостей, цвіт української науки. Фундамент, закладений основоположниками української судової експертизи, перетворився на міцну будівлю, де кожна цеглина – це відповідь на нові питання, знайдена допитливими вченими.

Кожне наступне 10-річчя наближувало Інститут до сучасного стану. Структура змінювалася, виникали нові напрямки роботи, нові відділи та лабораторії. Незмінними залишилися започатковані понад 100-річчя тому традиції і так само цінується чесність, допитливість, сміливість та самовідданість служіння справедливості. Київський НДІСЕ починає та поведе 2019-й рік в активній експертній та науково-дослідній роботі.


Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Директор: Рувін Олександр Григорович

Поштова адреса: 03057, м. Київ, вул. Смоленська, 6

Kyiv Research Institute of Forensic Expertise

Director: Ruvin Oleksandr

Mailling address: 03057, City of Kyiv Smolenska Street, 6