Київський науково-дослідний інститут судових експертиз
03057, м. Київ, вул. Смоленська, 6
Телефон:(044) 200-29-10
Для ЗМІ:[email protected]

Щорічна робоча зустріч учасників Європейської мережі судово-експертних установ (ENFSI) з наркотиків

06 червня 2018

Науковий співробітник відділу досліджень матеріалів, речовин та виробів Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Лариса Олійник стала учасником засідання щорічної робочої групи Європейської мережі судово-експертних установ (ENFSI) з питань наркотиків (24th Drugs Working Group Annual Meeting).

Впродовж трьох робочих днів експерти різних європейських країн працювали на базі Наукової поліцейської лабораторії Португалії в місті Лісабон.

Загальна робота розпочалась із вступного слова представниці з Данії, голови експертної робочої групи Ірен Бреу Мюллер (Dr. Irene Breum Müller), наступних засідань керівного комітету та підкомітетів.

Наступним етапом засідання першого робочого дня стали презентації учасників зустрічі щодо результатів роботи з дослідження наркотичних речовин у їхніх країнах. Так, свої доповіді представили експерти Португалії, Нідерландів, Польщі, Грузії та Швеції.

Подальша робота та порядок денний включав розгляд понад тридцяти вузькопрофільних доповідей щодо дослідження наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів. Крім того, окремо мова йшла про дослідження обладнання нелегальних лабораторій, які виготовляють наркотики.

Контроль над обігом наркотиків, їх дослідження, протидія незаконним операціям із наркотичними засобами, психотропними речовинами та прекурсорами – складові політики безпеки. Транснаціональний наркобізнес та інші форми організованої злочинності на сьогодні виступають ключовими загрозами національній безпеці окремих країн, регіональній та загальній міжнародній безпеці.

Об’єктивно за таких умов є спільна зацікавленість як України, так і Євросоюзу в співробітництві в сфері протидії транснаціональному наркобізнесу, в узгодженні політики у цій галузі. Використання цієї зацікавленості, інтеграція України до загальноєвропейської системи контролю за наркотиками не тільки сприятиме зменшенню гостроти проблеми, а й створюватиме нові можливості для реалізації політики євроінтеграції в різних сферах політичного та суспільного життя.Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Директор: Рувін Олександр Григорович

Поштова адреса: 03057, м. Київ, вул. Смоленська, 6

Kyiv Research Institute of Forensic Expertise

Director: Ruvin Oleksandr

Mailling address: 03057, City of Kyiv Smolenska Street, 6