Київський науково-дослідний інститут судових експертиз
03057, м. Київ, вул. Смоленська, 6
Телефон:(044) 200-29-10
Для ЗМІ:[email protected]

Секретна служба Сполучених Штатів Америки передала до Київського НДІСЕ унікальну колекцію банкнот

27 січня 2020

Впродовж багатьох років однією з основних функцій роботи Секретної служби Сполучених Штатів Америки є запобігання підробки американських банкнот та виявлення теперішніх підробок. Американські експерти проводять всебічну роботу з іноземними експертними організаціями та установами для швидкої ідентифікації та реагування на злочини, що пов’язані з обігом підроблених грошових банкнот.

Маючи тісну налагоджену співпрацю та комунікацію з американськими колегами експерти Київського науково-дослідного інституту судових експертиз отримали унікальну колекцію доларів США. До лабораторії криміналістичних видів досліджень передали зразки купюр різних років та номіналів, а також надали інформаційні матеріали щодо розпізнавання ознак високоякісних підробок, найпоширеніші номінали та способи виготовлення.

Найпоширенішими підробками в Україні на сьогодні є банкноти номіналом 100 та 50 доларів США. Національний банк України неодноразово закликав громадян бути пильними з іноземними та українськими купюрами, ознайомитися та перевіряти основні елементи захисту банкнот.

Під час передачі колекції, представник Секретної служби США Джон Ляу відзначив, що подія є унікальною для України, адже подібну колекцію зразків надано лише декільком країнам світу.

Банкноти виготовлені спеціально для роботи експертів Київського НДІСЕ та закріплені за Інститутом спеціальними порядковими номерами. Робота експертів зі зразками колекції сприятиме швидшому, якіснішому та всебічному дослідженню американських банкнот.
Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Директор: Рувін Олександр Григорович

Поштова адреса: 03057, м. Київ, вул. Смоленська, 6

Kyiv Research Institute of Forensic Expertise

Director: Ruvin Oleksandr

Mailling address: 03057, City of Kyiv Smolenska Street, 6