Київський науково-дослідний інститут судових експертиз
03057, м. Київ, вул. Смоленська, 6
Телефон:(044) 200-29-10
Для ЗМІ:[email protected]

Фахівці Київського НДІ судових експертиз обмінялись досвідом з іспанськими колегами

04 січня 2019

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз Міністерства юстиції України продовжує розвиток міжнародного співробітництва. Інститут є активним учасником Європейської мережі судово-експертних установ ENFSI та бере активну участь у реалізації низки проектів Європейського Союзу.

Одним із найважливіших таких заходів є проект «Дія-ЄС: заходи ЄС з питань протидії наркотикам та організованій злочинності» («EU Action against Drugs and Organised Crime»), що реалізується з метою підтримки, розробки, впровадження та координації навчання працівників правоохоронних органів та експертних установ у сфері протидії незаконному обігу наркотиків та організованій злочинності.

З метою підвищення рівня знань та сприяння налагодженню міжнародного співробітництва, регіональне бюро EU-ACT в Україні організувало проект обміну експертів, його учасниками стали представники Київського науково-дослідного інституту судових експертиз та Криміналістичного центру Іспанської національної поліції. Так, судовий експерт відділу досліджень матеріалів, речовин та виробів КНДІСЕ Лариса Олійник перебувала у Криміналістичному центрі Іспанської національної поліції, після чого іспанський колега Маріо Ріка Матеа також впродовж тижня знайомився з роботою Київського НДІСЕ.

У Криміналістичному центрі Іспанської національної поліції український експерт побачила роботу п'яти центральних підрозділів, якими є:
• Ідентифікаційний відділ (проведення дактилоскопічних досліджень, криміналістична ентомологія та порівняння зображень),
• Центральний науковий відділ (розробка ДНК та хімічні аналізи),
• Центральний відділ криміналістики (проведення акустичних досліджень, досліджень документів, балістичних досліджень та ІТ-тестів),
• Центральний відділ оперативної співпраці (розробка досліджень фото- та відеообробки),
• Дослідницький відділ (управління контролем якості та сектор міжнародних відносин).

З іспанськими колегами було обговорено систему якості, стандартизацію, підготовку, тести на наркотики (включаючи стандартні та довідкові), обладнання та інші відповідні аспекти, що представляють інтерес для обох сторін.

Окремим питанням для обговорення було винесено політику якості, що відповідає вимогам ISO/IEC 17025:2017 та забезпечує вірогідність результатів проведених досліджень.

Крім того, український експерт мала можливість попрацювати в лабораторії дослідження наркотичних засобів. Колеги Мігель Крістобаль та Педро Фернандес продемонстрували проведення якісних і кількісних аналізів наркотиків, порядок верифікації приладів, внесення даних у відповідні стандартні протоколи, порядок оформлення висновку та внесення результатів досліджень в єдину базу даних Національної поліції Іспанії.

За словами учасника обміну від української сторони Лариси Олійник, співпраця з іспанськими колегами дає можливість вдосконалити вітчизняну систему якості, а саме, роботу відділу досліджень матеріалів, речовин і продуктів, отримати консультації з аналізу ліків і психотропних речовин (особливо щодо стандартів і баз даних).

«Україна лише починає практику взаємодії з іноземними колегами. Під час візиту до Мадрида очевидним був високий рівень взаємодії експертів Центру з іншими науковими установами Іспанії, співпраця між підрозділами, які проводять судово-хімічні дослідження. Це дуже корисний досвід, який нам потрібно розвивати в нашій країні. В результаті обміну можна краще проаналізувати власну роботу, зробити висновки, що можна і потрібно покращити, знайти нові джерела інформації», ‒ зазначила експерт Київського НДІСЕ Лариса Олійник.Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Директор: Рувін Олександр Григорович

Поштова адреса: 03057, м. Київ, вул. Смоленська, 6

Kyiv Research Institute of Forensic Expertise

Director: Ruvin Oleksandr

Mailling address: 03057, City of Kyiv Smolenska Street, 6