Київський науково-дослідний інститут судових експертиз
03057, м. Київ, вул. Смоленська, 6
Телефон:(044) 200-29-10
Для ЗМІ:[email protected]

Експерти лабораторії криміналістичних видів досліджень КНДІСЕ в інтерв’ю для газети «Сьогодні» розповіли про особливості дослідження різних видів документів та банкнот

10 вересня 2019

Судові експерти лабораторії криміналістичних видів досліджень Київського науково-дослідного інституту судових експертиз зустрілися з кореспондентом газети «Сьогодні» та розповіли про особливості технічного дослідження документів, а також українських та закордонних банкнот.

За словами завідувача лабораторії криміналістичних видів дослідження КНДІСЕ Віктора Костецького: «Лабораторія має багато напрямків роботи. Це технічна експертиза документів, почеркознавча експертиза, трасологічна, є відділ трасологічних, балістичних досліджень та досліджень зброї, до нього ж входять експерти-вибухотехніки. Працює підрозділ лінгвістичних експертиз (усного та писемного мовлення), проводяться фоноскопічні та компютерно-технічні дослідження. Варто відзначити, що лише один підрозділ, що займається дослідженням матеріалів, речовин та виробів, сам по собі має 15 напрямків!».

У розмові з кореспондентом завідувачка відділу технічних досліджень документів КНДІСЕ Вікторія Куликовська пояснила, що ТЕД (технічна експертиза документів) – це дослідження реквізитів документів, тобто всього того, що ми бачимо на папері, тканині, пластику і так далі.

«Експерти говорять про відповідність об’єктів дослідження встановленим стандартам, зразкам. Якщо говорити про документи та підписи на них, ми можемо порівнювати і ручку, якою писали, і барвник, і давність, тобто встановлюємо, що було написано раніше: текст або підпис? Досліджуємо друковані документи, на якому вони зроблені принтері, чи була додруківка та подібні питання. Адже не секрет, що, трапляється, люди залишають іншим підписані бланки, а їх використовують не так, як хотів би власник підпису...», - розповіла експерт КНДІСЕ Вікторія Куликовська.

Експерт порадила читачам не купувати валюту в підземних переходах, а звертатись за послугами обміну до банків. Адже можна отримати таку фальшивку, що навіть сам касир не знатиме про підробку.

Багато підробок нині виконується на пластикових картках. Експерти відділу досліджують дуже хорошої якості підробки технічних паспортів на автомобілі. Детальніше розповідає співробітник відділу Сергій Науменко: «Ми провели дослідження сотень підроблених водійських посвідчень і свідоцтва про реєстрацію ТЗ (техпаспортів), так що можна припустити, що в обороті їх тисячі й десятки тисяч! І якість фальшивок зростає. Використовуються оригінальні голографічні плівки, оригінальні або добре підроблені бланки...», - наголошує експерт КНДІСЕ Сергій Науменко та застерігає, що особливо уважними слід бути всім, хто купує машину з рук або навіть в салоні, але вживану.

«Як відрізнити фальшивку, в деталях відомо тільки фахівцям. У побуті, серед найпростіших ознак, можна перевірити техпаспорт по нанесеному значку карти України, він буде то золотистим, то зеленим, в залежності від кута зору. Це застосована спеціальна фарба. Звичайні підробки цього не мають. Знову ж таки, фальшиву плівку зможуть ідентифікувати лише експерти» - зазначив експерт КНДІСЕ Сергій Науменко.

ЧИТАТИ ПОВНИЙ ТЕКСТ ІНТЕРВ’Ю

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Директор: Рувін Олександр Григорович

Поштова адреса: 03057, м. Київ, вул. Смоленська, 6

Kyiv Research Institute of Forensic Expertise

Director: Ruvin Oleksandr

Mailling address: 03057, City of Kyiv Smolenska Street, 6