Київський науково-дослідний інститут судових експертиз
03057, м. Київ, вул. Смоленська, 6
Телефон:(044) 200-29-10
Для ЗМІ:[email protected]

Експерти Київського НДІСЕ стали учасниками програми CEPOL Exchange Programme 2019 та обмінялись досвідом з колегами Національного бюро експертиз Республіки Вірменія

30 травня 2019

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз став першою та єдиною експертною установою системи Міністерства юстиції України, що долучилася до міжнародної програми CEPOL Exchange Programme 2019.

Приємно відзначити, що цього разу можливість обміну досвідом була надана експерту Київського НДІСЕ та експерту Черкаського регіонального відділення. Так, учасниками програми стали завідувач відділу технічних досліджень документів КНДІСЕ Вікторія Куликовська та провідний судовий експерт Черкаського відділення Віктор Фонрабе.

Впродовж п’яти робочих днів українські експерти ознайомилися зі структурою Національного бюро експертиз Республіки Вірменія, роботою відділу почерку, авторства та експертизи документів, а також з роботою інших експертних відділів установи.

Позитивною в контексті практики фахівців КНДІСЕ стала надана можливість взяти участь у проведенні досліджень за методиками, що застосовуються в Національному бюро експертиз Республіки Вірменія, робота з обладнанням, яке дозволяє розширити можливість розв’язання питань комплексних експертиз, встановлена специфіка досліджень у двох країнах при вирішенні однакових задач.

Зокрема, експерти двох установ обговорили актуальні підходи, методи та прийоми проведення судової експертизи почерку і комплексної почеркознавчої та технічної експертиз документів, які використовуються в бюро експертиз Республіки Вірменія, процес підготовки й перепідготовки фахівців, роботу фахівців відділу забезпечення якості зі стандартом ISO 17025.

Як зазначила учасник обміну Вікторія Куликовська: «Питання роботи згідно зі стандартом ISO 17025 дуже актуальне для Київського НДІСЕ і вивчення практики даного направлення відділу якості Національного бюро експертиз Республіки Вірменія дає можливість удосконалити роботу українських фахівців».

В свою чергу експерти Київського науково-дослідного інституту судових експертиз поділитися досвідом експертної практики української установи та продемонструвати, як працюють деякі методики, що застосовуються в Україні.

Отриманими знаннями учасники обміну поділяться з колегами на місцях, досвід та кращі практики будуть обговорені та в майбутньому впроваджені в експертну практику Київського науково-дослідного інституту судових експертиз. Подальше спілкування з експертами Національного бюро експертиз Республіки Вірменія буде позитивно впливати на спільну розробку методів проведення експертиз з урахуванням специфіки досліджень у двох країнах.


Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Директор: Рувін Олександр Григорович

Поштова адреса: 03057, м. Київ, вул. Смоленська, 6

Kyiv Research Institute of Forensic Expertise

Director: Ruvin Oleksandr

Mailling address: 03057, City of Kyiv Smolenska Street, 6