Київський науково-дослідний інститут судових експертиз
03057, м. Київ, вул. Смоленська, 6
Телефон:(044) 200-29-10
Для ЗМІ:[email protected]

Делегація Київського НДІСЕ взяла участь у міжнародній науково-практичній конференції «Актуальні проблеми судово-експертної діяльності, сучасні проблеми, тенденції та перспективи» (Республіка Вірменія)

02 жовтня 2019

Делегація Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України у складі директора Олександра Рувіна, завідувача лабораторії інженерно-технічних видів досліджень Романа Паська та завідувача відділу автотехнічних видів досліджень Павла Борщевського здійснила робочий візит до Національного бюро експертиз Національної академії наук Республіки Вірменія.

Представники Київського НДІСЕ стали учасниками міжнародної науково-практичної конференції на тему «Актуальні проблеми судово-експертної діяльності, сучасні проблеми, тенденції та перспективи розвитку криміналістики і судової експертизи», що була присвячена 15-річчю створення Національного бюро експертиз Національної академії наук Республіки Вірменія.

Науковий захід зібрав представників з України, Вірменії, Швейцарії, Португалії, Естонії, Польщі, Румунії, Молдови, Казахстану, Білорусі.

Роботу конференції було організовано в рамках проведення загальних пленарних сесій та окремих секційних засідань. Тематичні воркшопи охоплювали широке коло правових, організаційних напрямків судово-експертної діяльності різних країн. Було розглянуто питання теоретичних та методичних проблем окремих видів судової експертизи.

У вітальному слові директор Київського НДІСЕ Олександр Рувін відзначив високу повагу та дружбу з колективом Національного бюро експертиз Національної академії наук Республіки Вірменія на чолі з директором Аргамом Овсепяном. За словами очільника КНДІСЕ цьогорічна співпраця з колегами Вірменії значно зміцніла, зокрема, в рамках спільної участі в міжнародній програмі обміну досвідом експертів «CEPOL Exchange Programme 2019».

У науковій доповіді Олександр Рувін розкрив учасникам конференції тему актуальних питань судової експертизи на приклад Київського науково-дослідного інституту судових експертиз. Йшлося про запровадження нових експертних спеціальностей в галузі експертизи зброї, дослідження артилерійської та ракетної зброї, збільшення кількості призначення психологічних досліджень, технічних досліджень документів, біометрики тощо.

«У зв’язку з подіями на Сході України актуальними залишаються проведення військових експертиз, в рамках яких встановлюються обставини дій військових формувань, подій, що призвели до гибелі людей та настання інших тяжких наслідків», - відзначив директор КНДІСЕ Олександр Рувін.

Крім того, очільник КНДІСЕ Олександр Рувін звернув увагу присутніх на питання стандартизації експертної роботи, розвиток міжнародного співробітництва та розширення наукової роботи.

У рамках пленарних та секційних засідань учасники обговорили актуальні питання розвитку судової експертизи, міжнародне співробітництво в рамках європейських проєктів, особливості проведення різноманітних видів судових експертиз тощо.

Завідувач лабораторії інженерно-технічних видів досліджень КНДІСЕ Роман Пасько представив учасникам доповідь на тему «Визначення вартості нерухомого майна в умовах в умовах нестабільного та депресивного ринку», а завідувач відділу автотехнічних видів досліджень КНДІСЕ Павло Борщевський розкрив питання визначення ефективного терміну використання комерційних повітряних суден.

Цікавим та урочистим моментом робити конференції стала презентація першого випуску «Вірменського журналу судової експертизи та криміналістики». Видання присвятили пам’яті засновника Національного бюро експертиз Національної академії наук Республіки Вірменія, визначного судово-медичного експерта, доктора медичних наук Вахрама Міграна Мусаеляна.

За словами організаторів до цього часу вірменська криміналістична спільнота не мала власної єдиної платформи для видавничої роботи та забезпечення змістовної наукової комунікації. Нині Видання представлятиме як провідну міжнародну практику, публікуючи статті провідних вчених та фахівців у цій галузі, а також надасть можливість вітчизняному науковому товариству та практичним експертам представити результати своїх наукових та практичних досліджень. Редколегія висловила сподівання, що Вірменський журнал судової експертизи та криміналістики здобуде широке визнання як у вірменських, так і в міжнародних наукових колах.

Приємно відзначити, що аналогом молодого вірменського видання в Україні є поважний і нині історично-важливий міжвідомчий науково-методичний збірник «Криміналістика і судова експертиза», що видається Київським науково-дослідним інститутом судових експертиз вже понад 55 років.

Людей і держави зближують спільні завдання, цілі та досягнення. Київський науково-дослідний інститут судових експертиз Міністерства юстиції України та Національне бюро експертиз Національної академії наук Республіки Вірменія об'єднує прагнення забезпечення правосуддя незалежною, кваліфікованою й об'єктивною експертизою, орієнтованою на максимальне використання досягнень науки і техніки.

Проведена міжнародна науково-практична конференція стала результативною можливістю для дискусії в колі колег, фахівців, однодумців. Експерти різних країн світу, представники органів державної влади змогли почути один одного, обговорити всі проблемні моменти роботи та визначити її подальший план розвитку, обмінятися передовим досвідом застосування новітніх технологій та інноваційного устаткування при здійсненні судових експертиз.Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Директор: Рувін Олександр Григорович

Поштова адреса: 03057, м. Київ, вул. Смоленська, 6

Kyiv Research Institute of Forensic Expertise

Director: Ruvin Oleksandr

Mailling address: 03057, City of Kyiv Smolenska Street, 6